Kart güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz ?

Kredi kartı numaranız online kredi kartı uygulamamız tarafından şifrelenerek bankanıza iletilmekte ve üçüncü şahıslarla asla paylaşılmamakta ve saklanmamaktadır. Ayrıca sitemizde kredi kartı ile yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için 3D Secure ile ödeme yapılmaktadır. Online ödeme işlemlerinizde cep telefonunuza gelen şifre ile kredi kartı onayı vererek güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Böylelikle yetkisiz kişilerce kredi kartınızdan ödeme yapılması engellenmektedir.

3D Secure nedir ?

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.

3D Secure neden güvenlidir ?

3D Secure sistemiyle yapılan alışveriş, kart sahibinin banka tarafından kendine verilen özel bir ödeme şifresiyle onaylaması durumunda geçerli olacaktır. 3D Secure şifre sistemi sayesinde kredi kartı bilgileriniz başkası tarafından bilinse bile bilginiz dışında alışveriş yapılamayacaktır.